Poznaj 5 metod, które pomogą Ci rzucić palenie papierosów

Rozstanie się z jakimkolwiek nałogiem nigdy nie jest proste jednak zdecydowanie warto walczyć o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Poznaj 5 sposobów, które mogą okazać się pomocne w skutecznym rzuceniu palenia papierosów

  1. Silne, przemyślane postanowienie – decyzja o rzuceniu palenia papierosów powinna być podjęta świadomie. Nie warto działać na zasadzie ” spróbuję” trzeba raczej myśleć ” zrobię to”. Nasze podejście jest kluczowym elementem w drodze do sukcesu. Nie możemy sobie pobłażać i ciągle mówić „od jutra” lub „to ostatni”. Ważne jest podjęcie decyzji i konsekwentne, stanowcze trzymanie się jej ze świadomością, że szczególnie pierwsze dni mogą być naprawdę trudne.
  2. Odwracanie uwagi – myśl o tym, że chcesz zapalić pojawia się na mniej więcej 2 – 3 minuty. Warto w tym czasie zająć się czymś, co odwróci Twoją uwagę od papierosów. Możesz na przykład zadzwonić do znajomego, zająć się sprzątaniem czy wyjść z psem na spacer.
  3. Zastąp rytuał palenia – problem z uzależnieniem od papierosów często dotyczy nie tyle samej konieczności dostarczenia do organizmu nikotyny ale wykonania rytuału palenia. Podobny ruch możesz wykonywać jedząc na przykład pestki słonecznika lub dyni.
  4. Uprzedź otoczenie – jeżeli Twoi znajomi bądź najbliżsi palą to powiedz im o tym, że chcesz rzucić. Dzięki temu jest szansa, że ich wsparcie i wyrozumiałość (oraz powstrzymywanie się od palenia w Twojej obecności) będą pomocne w zrywaniu z nałogiem.
  5. Terapia uzależnień – warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc ponieważ palenie jest takim samym nałogiem jak każdy inny i samemu może być bardzo trudno z nim zerwać.

Więcej porad dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego znajdziesz na portalu https://www.interesujace.pl.

Rzucenie palenia nie jest proste jednak niesie ze sobą szereg pozytywnych skutków dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Najważniejsze w walce z nałogiem jest oczywiście nasze nastawienie i psychika.

Pieniądze które zaoszczędzisz na rzuceniu palenia papierosów możesz przeznaczyć na swoje przyjemności – w chwilach zwątpienia to może być dla Ciebie dodatkowa motywacja do dalszej walki.

Poprzedni post Jak uchronić się przed depresją podczas sezonu jesienno-zimowego? Poznaj 3 skuteczne sposoby na przeciwdziałanie depresji!
strata Następny post Jak pogodzić się ze stratą i żyć dalej?