Czy warto pomagać przyjaciółkom w poszukiwaniu drugiej połówki?

Coraz częściej zdarza się, że nie potrafimy znaleźć dla siebie odpowiedniej drugiej połówki. Może to wynikać z wygórowanych oczekiwań albo niepewności. Czasami zdarza się, że nasi znajomi, którzy bardzo chcieliby być w związku, proszą nas o zapoznanie nas z kimś odpowiednim albo nawet o wyszukanie dla nas kogoś i samodzielne zapewnienie im związku. Takie działanie wielu z nas uważa za niewłaściwe, ale przyjaciółką się nie odmawia.

Zastanów się, czy rola przyjaciółki „pomagającej” Ci odpowiada

Nie każdy poczuje się w takiej roli niekomfortowo. Kto wie, może dzięki takiemu swataniu odkryjesz w sobie nowe pasje i umiejętności. Warto jednak zapamiętać, że nie musisz robić niczego wbrew sobie. W końcu wyszukiwanie drugiej połówki dla naszej przyjaciółki jest co najmniej wątpliwe moralnie. W końcu dana osoba może mieć wrażenie, że jest ona zdesperowana i tym bardziej nie będzie zainteresowana związkiem z nią. Jeśli czujesz, że twoja przyjaciółka nie powinna Cię w ten sposób wykorzystywać, to po prostu odmów pomocy. Nie ma znaczenia, że jesteś bardziej otwarta i łatwiej rozmawia Ci się z mężczyznami, nie musisz tego robić.

Nie pozwól, żeby przyjaciółka budowała związek na Tobie

Bardzo częstym przypadkiem jest budowanie związku na ładniejszej, mądrzejszej albo ciekawszej przyjaciółce. Kiedy mamy niskie poczucie własnej wartości, a ktoś z naszego najbliższego otoczenia jest dla nas wzorem, zdarza się, że zaczynamy zdobywać zainteresowanie mężczyzny właśnie za pomocą tej osoby. Często wydaje nam się, że kiedy wybrany przez nas partner zauważy, że przyjaźnimy się w taką wspaniałą osobą, to zwiększymy swoją wartość w jego oczach. Nigdy nie gódź się na taki układ. Szybko będzie mogło się okazać, że przyjaciółka stanie się dla mężczyzny tylko pretekstem, żeby trafić do Ciebie.

Nie podrywaj mężczyzn za swoją przyjaciółkę

Podrywanie za przyjaciółkę to najgorsza strategia, którą można podjąć. Często kobiety same wpadają na ten pomysł i na przykład w klubach przyciągają do samotnie siedzących znajomych mężczyzn poderwanych na parkiecie, a same idą bawić się dalej. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca, nawet jeśli nasza przyjaciółka chce, żebyśmy kogoś dla niej poderwały. Jeśli zależy jej na stałym związku, to w taki sposób na pewno nie uda jej się go zdobyć, a do tego mężczyzna będzie tylko rozczarowany i może zacząć wykorzystywać naszą przyjaciółkę, żeby z powrotem zdobyć naszą uwagę i przerzucić się na nas.

Więcej artykułów o relacjach znajdziesz w serwisie https://www.esennik.pl/.

Poprzedni post 5 głównych etapów powstawania więzi społecznych
Następny post Jakie jest związek między lękiem a skrajnym zmęczeniem?