Jak wygrać ze stresem?

stres

Teoretycznie powinniśmy się już do niego przyzwyczaić, skoro odczuwamy go dosłownie na okrągło i to niezależnie od tego, czy właśnie wykonujemy jakiś ważny projekt w pracy, czy może jesteśmy na wakacjach z rodziną i znajomymi. Stres stały się naszym codziennym kompanem.

Niemalże nigdy nas nie opuszcza, dlatego nieraz dochodzimy do wniosku, że po prostu musimy z nim współżyć, że innego wyjścia nie ma. A jednak i tak dalej kupujemy suplementy na uspokojenie. Wciąż wieczorami parzymy sobie melisę, wierząc głęboko w to, że tym razem pomoże nam ona w zaśnięciu i sprawi, że chociaż ten jeden raz nie będziemy się w nocy wybudzać. Szukamy rozwiązań nie tam, gdzie trzeba. Oczywiście w naturalnych suplementach i ziołowych herbatkach nie ma niczego złego, jednakże powinny być one tylko dodatkiem do innych skuteczniejszych metod radzenia sobie ze stresem. Zacznijmy więc od podstaw. To, że jesteśmy zestresowani na ogół oznacza po prostu, że jesteśmy przemęczeni.

Zdajmy sobie sprawę z tego, że nie możemy pracować bez końca przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i to siedem dni w tygodniu. Prędzej czy później każdemu z nas wyczerpią się nagromadzone zapasy energetyczne. Prędzej czy później tą ciągłą pracę na pewno odchorujemy i jeżeli nie stanie się nam nic poważniejszego, no to przynajmniej zaczniemy odczuwać właśnie ten nagromadzony stres.

Fantastyczne porady i odpowiedzi na wiele różnych zagadnień możesz też uzyskać na https://www.codzienne.pl.

Nauczmy się odpoczywać. Jest to podstawowa rada, której można by udzielić dosłownie każdemu, kto czuje, że w jego życiu pojawiło się zbyt dużo napięcia. Nic się nie stanie, jeżeli ten jeden raz nie zostaniemy w pracy po godzinach. Nic się też nie stanie, jeżeli weźmiemy sobie tygodniowy urlop na życzenie w gorącym miesiącu i pojedziemy w góry, by odetchnąć na łonie natury. Suplementy na uspokojenie poprawiają nastrój, ale nigdy nie zastąpią nam prawdziwego odpoczynku. Jeżeli więc czujemy, że przydałaby się nam dłuższa przerwa, po prostu ją sobie zróbmy.

Poprzedni post Dlaczego twoi znajomi od Ciebie odchodzą?
krioterapia Następny post Krioterapia – najważniejsze informacje