Jak uchronić się przed depresją podczas sezonu jesienno-zimowego? Poznaj 3 skuteczne sposoby na przeciwdziałanie depresji!

Częstą przypadłością w okresie jesienno-zimowym są liczne wahania samopoczucia wśród ludzi. Wpływ mają na to na pewno emocje, z którymi nie każdy może sobie poradzić. Dokładając do tego niezbyt miły widok za oknem, niższe temperatury na dworze, czy też niedobór witamin, można łatwo popaść w depresję. Jak jej uniknąć? Czy są jakieś sposoby, dzięki którym możemy zapobiec stanom depresyjnym?

1. Nie poddawaj się swoim emocjom

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę są nasze emocje. O ile nie do końca każdy może je kontrolować, o tyle powinniśmy nauczyć się, aby zawsze je akceptować w takiej formie, jakiej są. Przykładowo, gdy chcemy coś wykonać, jednak powstrzymuje nas gorszy nastrój, a dodatkowo za oknem jest zła pogoda, to mimo wszystko musimy o tym zapomnieć, a następnie przejść do działania. Jest to najlepszy sposób na to, aby nie popaść w jesienno-zimowy marazm.

Niestety u sporej części osób można zauważyć, że w momencie nadejścia pory jesienno-zimowej, od razu tracą oni zapał do życia i zaniedbują swoje obowiązki. Zarówno domowe, jak i zawodowe, czy też towarzyskie. W taki sposób bardzo łatwo możemy spowodować namnożenie się stresu, co automatycznie wpływa na zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia depresji.

2. Suplementuj witaminy, a przede wszystkim witaminę D3+K2

Spory wpływ na stany depresyjne mają nie tylko ludzkie emocje, lecz również niedobory witamin. Wyobraź sobie, że ponad połowa społeczeństwa boryka się z niedoborem witamin w organizmie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy mniej korzystamy z sezonowych warzyw i owoców. Dużym problemem jest jednak brak witaminy D3+K2. Dlaczego? Otóż to właśnie te witaminy są odpowiedzialne za nastrój, a także zdrowie psychiczne. Warto więc jeszcze na długo zanim nadejdzie jesień, po prostu kupić kilka opakowań witamin i regularnie zażywać wedle wskazań. Na szczęście jak czytamy nowy artykuł na stronie bialainfo.pl pogoda w Białej Podlaskiej dopisuje, więc tamtejsi mieszkańcy nie będą mieli powodów by narzekać na brak słońca, a co za tym idzie witaminy D3.

3. Spotykaj się, ruszaj się i uśmiechaj się

Nie ma lepszego sposobu na uniknięcie stanów depresyjnych, niż otwarcie się na życie i otaczający nas świat. Wiadomym jest, że nie każdy może ciągle uczęszczać na spotkania towarzyskie, brać udział w różnych rozrywkach, czy też ciągle być w dobrym humorze. Warto jednak zadbać o te aspekty i pamiętać o nich zawsze i wszędzie. W momencie, gdy zaplanujemy sobie na weekend spotkanie ze znajomymi, to na pewno przez cały tydzień będziemy w dobrym nastroju, ponieważ wiemy, że aktywnie i miło spędzimy weekend. Pamiętajmy o tym, gdy tylko złapiemy się na negatywnych myślach, czy też niecodziennym zachowaniu, które może nas zaniepokoić.

Poprzedni post Depresja ma wiele twarzy
Następny post Poznaj 5 metod, które pomogą Ci rzucić palenie papierosów