Detoks dopaminowy od telefonu, social mediów i rozrywki online

Mija tobie dzień na dniem i pomimo wszelkich starań nie wykonujesz wszystkich zadań? A może kompletnie nie masz czasu dla siebie i czujesz, że żyjesz w coraz większym biegu? Może to być syndrom uzależnienia od social mediów, internetu oraz ogólnie od elektroniki. Co zrobić w takim przypadku? Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się detoks dopaminowy od wszystkich tych urządzeń.

Spójrz na swoje życie

Skąd mam wiedzieć, czy jestem uzależniony od elektroniki oraz od internetu? W tym celu warto zadać sobie pytania z krótkiej ankiety o uzależnieniach, którą przygotował portal www.naukowe.pl. Tak więc kiedy jestem uzależniony? No cóż, jeśli każdego ranka od razu po przebudzeniu się chwytasz telefon i sprawdzasz social media oraz aktualności w internecie, to na pewno jesteś uzależniony. Jeśli do podczas spożywania posiłków w ciągu dnia oglądasz filmiki na YouTube lub Netflixa, to jesteś uzależniony. Jeśli nie możesz wytrzymać godziny bez spoglądania na telefon, sprawdzenia poczty lub nawet sprawdzenia co dzieje się na Social Media, to jesteś uzależniony. W takim przypadku koniecznie musisz zarządzić sobie detoks dopaminowy, ponieważ Twój organizm chce, aby dopamina była cały czas na górze. A Ty pobudzasz to w niewłaściwy sposób.

Detoks od internetu i urządzeń elektronicznych

Jeśli chcesz zyskać mnóstwo czasu, odzyskać swoje wewnętrzne „ja” oraz w końcu zacząć robić to, co masz zaplanowane, to musisz zarządzić sobie całkowity detoks od internetu i elektroniki. Na jak długo? Najpierw spróbuj odciąć się od tego świata na 5 dni. W tym czasie zajmij się pracą, zacznij medytować i czytać książki. Zwolnij i zastanów się czego chcesz od swojego życia. Na pewno już np. drugiego dnia odkryjesz, że masz mnóstwo czasu, który możesz zagospodarować w dowolny sposób. Od teraz będziesz mieć czas na trening, na czytanie, na gotowanie i spędzanie czasu z rodziną. Zostaw życie osób trzecich i zacznij żyć swoim życiem. Zacznij tworzyć a nie reagować. Właśnie na tym powinno opierać się nasze życie, aby czerpać z niego jak najwięcej.

krioterapia Poprzedni post Krioterapia – najważniejsze informacje
lekarz Następny post Czego nie należy mówić osobie z zaburzeniami psychicznymi?