Dlaczego twoi znajomi od Ciebie odchodzą?

Niektóre kontakty urywają się w pełni naturalnie, bez większego wpływu z żadnej ze stron, czasami jednak to właśnie przez nas nasze długoletnie znajomości nagle się kończą, a my zostajemy sami. Kiedy to nasi przyjaciele decydują się od nas na trwałe uwolnić, wina może leżeć po naszej stronie. W takim wypadku dobrze jest zastanowić się nad tym, co możemy zmienić i jak możemy ulepszyć nasze relacje tak, żeby więcej do tego nie dochodziło.

Wybierasz znajomości biznesowe zamiast tych wartościowych

Częstym przekonaniem młodych ludzie jest to, że jak będą rozwijać znajomości zawodowe, to życie stanie się dla nich znacznie prostsze. Zdarza się to czasami, ale przeważnie doprowadza nas to w ślepy zaułek. Same znajomości nie pomogą nam, jeśli nie będziemy w stanie dać niczego od siebie, ale często pochłaniają nasz czas. Przez to piątkowe wieczory spędzamy z zupełnie nieciekawymi ludźmi, z którymi nie da się spokojnie porozmawiać, ale przynajmniej zyskujemy znajomość z kimś, kto ma kontakty. Jednak nie zostaje nam ani chwila na te przyjaźnie, które naprawdę sprawiają nam przyjemność i które chcemy rozwijać.

Nie wychodzisz z inicjatywą

Jeśli druga strona jest zmuszana przez Ciebie do ciągłego zwracania na siebie uwagi i przejęcia całej inicjatywy, to może słusznie poczuć się niechciana. Jeśli nie masz ochoty wystąpić z propozycją spotkania się, na organizowanie waszych wspólnych wyjść albo chociaż na zadzwonienie do danej osoby, żeby zapytać, co u niej słychać, to nie spodziewaj się, że ona sama będzie to robiła z radością. Szanuj jej czas i dumę. Nikt nie będzie utrzymywał dłuższych kontaktów z osobą, która nie będzie zainteresowana dawaniem od siebie czegokolwiek, chociaż minimalnego sygnału, że ta przyjaźń ma sens.

Celowo odcinasz się do części znajomych

Unikanie kontaktów ze swoimi znajomymi zdecydowanie nie sprawia, że stają się one bardziej zażyłe. Jeśli za wszelką cenę starasz się nie wychodzić nigdzie, odpisujesz kilka godzin po tym, jak dostajesz wiadomość albo nie odbierasz telefonów, to nie możesz się dziwić, że ktoś miał tego w końcu dość. Jeśli Ty sam dajesz wszystkie możliwe sygnały świadczące o tym, że nie masz ochoty dłużej trwać w danej przyjaźni, to prawdopodobnie nikt nie będzie się starał zmienić twojego zdania. Jednak taką decyzję warto wcześniej przemyśleć, bo jeśli zrazisz kogoś do siebie w ten sposób, to przez długie lata nie odzyskasz jego zaufania.

Więcej wpisów o relacjach międzyludzkich, znajdziesz w serwisie https://www.horoskop24.pl/.

Poprzedni post 5 wyraźnych oznak problemów ze zdrowiem psychicznym
stres Następny post Jak wygrać ze stresem?