Ile kosztuje terapia par?

W ciągu ostatnich paru lat ceny niemalże wszystkich usług poszły w górę. Teraz nawet za różne odmiany psychoterapii, a zwłaszcza odmiany bardziej nietypowe i rzadziej spotykane, trzeba sporo zapłacić, przez co wiele osób nie chce z nich korzystać i przez to nie jest w stanie sobie pomóc. A ile w takim razie kosztuje terapia dla par?

Czy jest ona dostępna dla każdego, czy tylko nieliczni będą mogli z niej skorzystać?

Oczywiście istnieją dwa sposoby na skorzystanie z tej formy terapii, a na szczęście jeden z nich jest zupełnie darmowy. Psychoterapie pełnopłatne, realizowane w ramach prywatnego korzystania z usług terapeutów, uznaje się powszechnie za lepsze, ale nie jest to wcale reguła, bo nieraz nawet psychoterapeuci działający ramach NFZ potrafią zaangażować się w sprawy pacjentów i rzeczywiście im pomóc. Istnieje więc możliwość nieodpłatnego skorzystania z terapii dla par. Aby dać sobie taką szansę, należy sprawdzić, jakie placówki terapeutyczne działają w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Warto tu jednak dodać, że na taką darmową terapię należy uzyskać skierowanie, bo bez niego nie można z niej skorzystać. Najpierw trzeba zatem zgłosić się do wybranej placówki. Tam dopiero lekarze zadecydują o tym, czy para kwalifikuje się do skorzystania z terapii na NFZ.

Prywatne terapie dla par

Więcej jest jednak takich placówek terapeutycznych, które nie współpracują z NFZ, a świadczą wyłącznie pełnopłatne usługi. Ten rodzaj terapii znacznie częściej poruszany jest przez branżowe portale internetowe, jak np. NaSalonach.pl. W ich przypadku terapia dla par będzie zatem płatna, jednakże jej cena nie musi być od razu jakoś drastycznie wysoka. Zależy ona od rodzaju placówki, jej renomy czy nawet od miasta. Na pewno więcej zapłaci się za terapię dla par w Krakowie czy Warszawie niżeli w Radomiu bądź Opolu, czyli mniejszych miejscowościach. Ogólnie rzecz biorąc ceny terapii par wahają się zwykle od stu do trzystu złotych. Jest to oczywiście cena za jedno spotkanie. A tych spotkań na ogół musi być przynajmniej kilka, jeżeli terapia dla par ma okazać się skuteczna.

Poprzedni post Samobójstwa wśród młodzieży – dlaczego są tak częste?
Następny post 5 głównych etapów powstawania więzi społecznych